اخبار هنری

10 بازیگر برتر مرد تاریخ سینما

اگر بازیگر هستید یا به بازیگری علاقه دارید حتما باید افراد برجسته در این حوزه را بشناسید و دانش خود را در این زمینه بالا ببرید.

زمانی که نخستین دوربین های فیلمبرداری اختراع شدند،  بازیگران بزرگی در سینما شروع به فعالیت کردند اما بزرگترین و حرفه ای ترین بازیگران سینما در طول تاریخ چه کسانی هستند؟

قطعا پاسخ دادن به این سوال کار دشواری است با توجه به سبک بازیگری از قدیم تا کنون و پیشرفت ابزار فیلم برداری نمی‌توانیم به طور قطعی در این زمینه نظر بدهیم اما بعضی از بازیگران درطول حرفه بازیگری تمام سعی خود را کرده اند که بهترین نقش را ایفا کنند.

پس 10 مرد برتر سینما را معرفی خواهیم کرد البته فقط به یک فیلم آن ها توجه نشده است بلکه کل کارنامه ی بازیگری آن ها بررسی شده است.

 

1) دنزل واشنگتن:

او بازیگری است با پوست تیره و کاملا رقابت طلب که توانسته است با سبک بازی در فیلم ((مالکوم ایکس)) اسم خود را به عنوان بزرگترین و مشهورترین بازیگر هالیوودی ثبت کند.

 

 

2) داستین هافمن:

زمانی که به کارنامه‌ی بازیگری داستین هافمن رجوع می‌کنید متوجه خواهید شد که او در فیلم های ضعیف ایفای نقش کرده است، او در فیلم هایش نقش شخصی معمولی و آسیپ پذیر را بازی می‌کند، او در سال 1982 در فیلم ((توتسی)) که پر فروش ترین فیلم بود توانست خاطره انگیزترین بازی را در ذهن مردم ثبت کند و جایزه اسکار را از آن خودش کرد.

 

3) تام هنکس:

او بازیگری توانمند و بسیاری خلاق که توانسته است در تمام فیلم های خود به دلیل کاریزمای بالایی که دارد در تمامی نقش ها موفق باشد، کافی است بازی تام هنکس را در فیلم های ((بی خوابی در سیاتل))، ((نجات سربازان رایان)) و ((فارست گامپ)) را به یاد بیاورید به این موضوع دست پیدا خواهید کرد که او بازیگری نیست که فقط در یک ژانر سینمایی موفق شده باشد. سال 2012 فیلم های تام هنکس در آمریکا به مبلغ 2/4 میلیارد دلار و در نقاط دیگر جهان 5/8 میلیارد دلار به فروش رسیده است که می‌توان او را یکی از پردرآمدترین بازیگر در طول تاریخ سینما معرفی کرد.

 

 

4) جیمز استوارت:

او مانند دیگر بازیگران در قید و بند تجملات نبود و همیشه لباسی که می‌پوشید و ماشینی که سوار میشد کاملا معمولی بودند، این موضوع باعث شد نزد مردم محبوبیت دوچندانی پیدا کند. کارنامه‌ی درخشان استوارت مربوط می شود به فیلم ((چه زندگی شگفت انگیزی)) اثر کارگردان بزرگ ((فرانک کاپرا)) که برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

5) لارنس الیویه:

او اهل انگلستان بود، الیویه بیش از 120 تا نقش تئاتر بازی کرده و آن را می‌توان یکی از بزرگترین بازیگران ((شکسپیری)) معرفی کرد و 11 بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد. لارنس به غیراز بازیگری به کارگردانی و تهیه کنندگی علاقه‌ی زیادی داشت و فیلم های زیادی را کارگردانی کرده اما بازی های چشم گیر او هنوز در خاطر مردم مانده است، وی در سال 1989 میلادی درگذشت.

 

6) دنیل دی لوییس:

او بازیگر بزرگ انگلیسی است، دی لوییس با بازی در فیلم های ((رختشویخانه زیبای من)) و ((اتاقی با یک چشم انداز)) در دهه ی 80 میلادی توجه تمامی مردم را به خود جلب کرد، خیلی جالب است بدانید او برای اینکه بتواند بهترین بازی را در فیلم دارو دسته نیویورکی داشته باشد مدت زیادی به عنوان یک شاگرد قصاب کار کرده است.

7) آل پاچینو:

بدون تردید یکی از اسطوره های زنده سینما محسوب می‌شود مسلما سینما بدون پاچینو چیزی کم خواهد داشت، فیلم هایی مانند (سرپیکو- صورت زخمی- پدرخوانده) از کارنامه های درخشان و پربار آل پاچینو هستند صدای گرم و دلنشین او در بازی به پاچینو کمکی بسیاری می‌کند، انگار اعضای بدنش در ایفای نقش جزئی از نقش هستند او یک الگوی تمام برای بازیگران مدرن است و از محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم برخوردار است.

 

8) جک نیکلسون:

بهترین بازی نیکلسون را در فیلم ((درخشش))  می‌توان به یاد آورد. او در آن فیلم نقش یک روان پریش را بازی می‌کند که خانواده ی خود را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد در این فیلم به قدری نقش خود را باور کرده بود که هنوزم این فیلم به عنوان یکی از ماندگارترین فیلم های سینما یاد می‌‌شود.

 

9) رابرت دنیرو: او اغلب نقش های افراد خون سرد را بازی می‌کرد و بیشتر با کارگردان های بزرگ هالیوودی همکاری کرده است او در دو فیلم به نام ((راننده تاکسی)) و ((تنگه وحشت)) بازی کرده و در این دو فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

 

10)مارلون براندو:

شخصیت استنلی کوالسکی در نمایشنامه ی کلاسیک اتوبوسی به نام هوس با نام براندو عجین شد و در جهان شهرتی بسیار پیدا کرد. براندو در سه سال پی در پی از سال 1951 تا 1953 جایزه اسکار را به خود اختصاص داد. وی در 1 جولی سال 2004 درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *