اخبار هنری

نکاتی طلایی برای بازیگران تازه کار

در این مطالب قصد گفتن چند نکته برای بازیگران مبتدی را داریم که بسیار به آن ها کمک می‌کند.

بازیگری یعنی اینکه خود را به مدت کوتاهی از خود واقعی دور کرده و فرد جدیدی را زندگی کنیم.

که هیچ وقت نخواهیم بود، درآن موقعیت متوجه ضعف ها و اشکالات خود می‌شویم و می‌توانیم آن ها را اصلاح کنیم.

نکاتی که برای شما می‌گوییم برای بازیگران بسیار حائزاهمیت است و روی اجرای آن ها خیلی تاثیرگذار خواهد بود، البته این نکات در دنیای تئاتر کاربردی تر است، زیرا در سینما بازیگری به صورت تصویربرداری است و اگر بازیگر خطایی انجام دهد دوباره می‌توانند تصاویر را ضبط نمایند اما در تئاتر بازیگر امکان خطا را ندارد و فقط یک بار فرصت اجرا را خواهد داشت و راهی برای تکرار وجود ندارد.

نکته اول: نترسید

اولین موضوعی که در بازیگران تازه کار خیلی اهمیت دارد روبه روشدن با صحنه و ترس اولیه است. از صحنه نهراسید برای فراموش کردن موضوع و کنارآمدن با آن فقط باید روی نقش خود تمرکز کرده و به هیچ چیز توجه نکنید، به راحتی نقش خود را بازی و کاری را انجام دهید که باید انجام دهید و بهترین بازی را روی صحنه از خود به جا بگذارید.

نکته دوم: مثل ربات نباشید

قرارنیست متن نمایشنامه و فیلمنامه را فقط حالت روزنامه وار بخوانید و نباید فقط آن ها را حفظ کنید، زمانی شما بهترین بازی را می‌توانید داشته باشید که نقش خود و کلمات نمایشنامه را درک کرده باشید نه اینکه خشک و ساده بایستید و شروع به دیالوگ گفتن کنید برای این کار باید کاملا نقش خود را باور کرده و در آن نقش زندگی کنید.

نکته سوم: تمامی اطلاعات را اول در مورد نقشتان پیدا کنید

قدم اول این است که شما درمورد نقشی که می‌خواهید بازی کنید تحقیق کنید و با پرسیدن سوالاتی از خود مثل از کجا آمده؟ کیه؟ چه خصوصیات اخلاقی دارد؟ … در ذهنتان نقشی که می‌خواهید بازی کنید را فرض کرده و در ذهن آن را به تصویر بکشید،  بعد نقش را به طور خلاقانه ای بیرون از فضای تخیل اجرا کنید.

حتما این نکات را در حین بازیگری به یاد داشته باشید و به تک تک آن ها عمل کنید، امیدوار بوده و با روحیه ای قوی به کار خود ادامه دهید و شک نکنید موفق خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *