موزیک ویدیو چیست؟

موزیک ویدیو یا نماهنگ فیلمی کوتاه یا نمایشی است که برای یک قطعه موسیقی ساخته می شود.

امروزه موزیک ویدیوها بیشتر جنبه تجاری داشته و خواننده به منظور افزایش فروش آهنگ مدنظر از آن استفاده می کند.

در پروژه های هنری خلاقیت مهمترین آیتم است، چه بسا در ساخت موزیک ویدیو این ویژگی خود را بیشتر نشان می دهد. در بسیاری موارد، نویسنده و کارگردان موزیک ویدیو، می تواند با خلاقیت خود، علاوه بر کاهش هزینه های تولید، حس و حال موسیقی را بهتر به مخاطب منتقل کند، که اگر این حس تاثیر بیشتری روی بیننده داشته باشد، موزیک ویدیو بیشتر دیده شده و قدرت وایرال شدن بیشتری خواهد داشت.

 

تاثیر موزیک ویدیو بر دیده شدن خواننده

جالب است بدانید که اگر موزیک ویدیو خلاقانه ساخته شود باعث می شود خواننده سوار بر آسانسور دیده شدن شود و این امر به افزایش طرفداران خواننده کمک شایانی خواهد کرد.

اگر با دقت به موضوع ویدیو کلیپ نگاه کنیم خیلی از خوانندگانی که با صدای خود شناخته نشده بودند بعد از پخش موزیک ویدیوی خود یک شبه در دنیای موسیقی به چهره تبدیل شدند.

 

چه موزیک ویدیویی بسازیم؟

موزیک ویدیوهای تولید شده در یک دهه اخیر اکثراً در میان پربازدیدترین موزیک ویدیوهای تاریخ قرار دارند..

باید توجه داشت که المان های مختلفی نیاز هست تا یک موزیک ویدیو در لیست پربازدیدترین موزیک ویدیوها قرار گیرد..

از آنجایی که موزیک ها، سبک و فضای متفاوتی دارند و مخاطب هر کدام هم متفاوت است، موزیک ویدیویی که قرار است ساخته شود، باید متناسب با همین سبک باشد، برای ساخت موزیک ویدیو این چنینی، کارگردان باید کاملا با فضای موسیقی و مخاطبان هدف آشنا باشد تا بتواند *حس موسیقی* را به بیننده و شنونده منتقل کند.

 

ساخت موزیک ویدیو با نمآباد

موسسه نمآباد با مجوز موسیقی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند به خوانندگان عزیز کشور در این عرصه خدماتی خاص ارایه نماید.

به این ترتیب که مجوزهای مورد نیاز از شعر. ترانه. موسیقی و موزیک ویدیو را اخذ کرده و برای ساخت موزیک ویدیو با فرمت سینمایی توانمندی بالایی را داراست.

این موسسه با توجه به شرایط خوانندگان (چه تازه وارد و چه کهنه کار) پلن های اجرایی فراوانی از تهیه سناریو. لوکیشن. گریمور. بازیگر. کارگردانی. تدوین و پخش در رسانه ها را ارایه داده و به هر چه دیده شدن موزیک ویدیو و متقابلا خواننده کمک می کند.