اخبار هنری

روزمرگی بازیگران حرفه ای

شاید جالب باشد بدانید بیشتر وقت یک بازیگر صرف تمرین ، کار با کارگردانان و تهیه کنندگان، ملاقات با عوامل یا عوامل انتخاب بازیگران، خواندن فیلمنامه ها، شرکت در جلسات و در غیر این صورت رسیدگی به ضروریات پشت صحنه می شود.

برخی ممکن است ساعت های طاقت فرسایی را در محل تماشای فیلم سپری کنند و برخی دیگر ممکن است با گروهی برای اجرای برنامه در بسیاری از شهرهای مختلف گشت و گذار داشته باشند کار بازیگری اغلب ثابت نیست و بسیاری از بازیگران در طول زندگی حرفه ای خود تعداد زیادی شخصیت بازی می کنند.

مراحل بازیگر شدن

بازیگری حرفه ای است که مسیر مشخصی برای آن وجود ندارد و اغلب بازیگران مسیرهای پر پیچ و خمی برای رسیدن به این حرفه را طی کرده اند در این مطلب به برخی از آن ها که مشترک بوده اشاره می کنیم:

1 در دوره دبیرستان به تئاتر بروید

یکی از مسیرهای رسیدن به حرفه بازیگری می تواند نمایشنامه های مدرسه ای باشد، همچنین نمایش های موزیکال می تواند آغازگر این اتفاق باشد،  نوشتن مطالب خاص خود و رویکردهای مختلف شخصیت ها، طراحی لباس، طراحی صحنه در تهیه نمایش های دبیرستانی به هنرجویان این امکان را می دهد که مهارت های خود را بالا ببرند و پیش از ورود به دانشکده و کلاسهای تئاتر و بازیگری حس اجرا بر روی صحنه یا اجرا در مقابل افراد را تجربه کنند که در آینده در حرفه آن ها بسیار مفید خواهد بود.

2 در خارج از مدرسه جویای تئاتر باشید

در محله خود به دنبال تئاترهای محلی باشید معمولا در خانه های نمایش یا سراهای محله می توانید برای بازی در نقش های مختلف حضور یافتع و تمرین کنید و حتی تجربه پشت صحنه بودن را نیز داشته باشید. این ها همان موارد مهمی محسوب می شوند تا شما را قدمی به تقویت مهارت بازیگری نزدیک کند.

3 به دنبال تحصیلات باشید

گرچه تحصیلات دانشگاهی برای بازیگران حرفه ای اجباری نیست و امکان حرفه ای شدن با کسب تجربه و بازی در نقشهای مختلف می تواند به شما کمک کند اما به صورت میانگین کسانی که در دانشکده های هنری و کلاس های بازیگری شرکت می کنند تجربه هایی جدا از تقویت مهارت در بازیگری کسب می کنند که در پیشرفت سریعتر آنها بسیار موثر است.

برای مثال کمک می کنند که با مسائل پشت صحنه مانند قرارداد و معاملات تجاری بیشتر آشنا شوند و تولیدات دانشگاهی که ممکن است شامل تاریخ تئاتر، تولید صحنه، موسیقی و موارد مشابه باشد می تواند در دیده شدن هنرجویان مشتاق توسط عوامل و تولید کنندگانی که به دنبال افراد مستعد و امیدوار کننده هستند بسیار موثر باشد.

 4. تمرین شما را کامل می کند 

فعالیت خود برای شرکت در تست های بازیگری و کار کردن را تا حد امکان فزایش داده و ادامه دهید آموزشگاه های بازیگری و دفترهای فیلم سازی محیط مناسبی برای تقویت عضلات صورت و قوه خلاقیت شما در فعالیت هنری هستند و همچنین یکی از بهترین و اثرگذار ترین شبکه کاری را فراهم می کنند، به یک گروه تاتر بپیوندید و شبکه ارتباطی خود را حفظ کنید و صبور باشید.

5. رزومه بازیگری بسازید

تا حد امکان پرکارعمل کنید و رزومه ای پر از اجراهای متنوع از جمله تولیدات تئاتر ، آگهی های بازرگانی ، حتی شرکت در موزیک ویدیو و هر اثر هنری دیگری که مورد توجه قرار گیرد را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *